STRONA ONE PAGE

CZYM JEST STRONA ONE PAGE?


Strona One Page składa się z jednej strony podzielonej na poszczególne segmenty. Poprzez kliknięcie w menu lub spis treści użytkownik zostaje przeniesiony w docelowe miejsce na stronie. Poruszanie się po takiej stronie polega na płynnym przewijaniu strony tzw, scrolowaniu. Dlatego strony typu One Page powstały z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, w których przeglądanie typowej strony z zakładkami może być uciążliwe.

Doceniane przez internautów za czytelność, przejrzystość i nawigację strony One Page wychodzą naprzeciw zmieniającym się trendom. Przedsiębiorcy coraz chętniej wykorzystują ją jako stronę firmową. Głównym przeznaczeniem tych stron jest wzbudzenie zainteresowania użytkowników i skłonienie do podjęcia określonego zadania np. zapisu na newsletter, wykonania telefonu bądź wysłania formularza kontaktowego. Dlatego też zawierają one dużą ilość przycisków CTA.

CZY ONE PAGE BĘDZIE ODPOWIEDNIA DLA KAŻDEJ FIRMY?


Strona tego typu doskonale sprawdzi się w przypadku firm, które w zwięzły sposób chcą zaprezentować swoją wybraną usługę lub produkt w sieci internetowej lub niewielką ich ilość. Jest to strona o podobnej zawartości treści co strona typu Wizytówka. Tym co odróżnia te dwa mode stron to ich struktura i design.  One page jest stroną dynamiczną, wygodną i nowoczesną a umieszczanie na niej głównych informacji o przedsiębiorstwie jest bardziej skuteczne i pomysłowe, szczególnie w przypadku użytkowników smartfonów.

Z najnowszych badań wynika, że ponad 70 % internautów deklaruje, że w pierwszej kolejności poszukuje informacji o produktach lub usługach na urządzeniu przenośnym a następnie decyduje się na zakup lub skorzystanie z danych usług poprzez komputer stacjonarny. Strona tego typu niekoniecznie sprawdzi się w przypadku stron rozbudowanych lub  załączonym blogiem.  Jeśli więc prowadzisz firmę, która świadczy wiele usług, sprzeje dużo produktów, często zmieniasz ofertę, promocje etc. to na pewno zainteresuje Cię firmowa strona internetowa oparta o system zarządzania treścią (CMS).

ZALETY STRONY


  • atrakcyjne efekty (ruchome elementy, grafiki, filmy)
  • idealna w przypadku wypromowania jednej konkretnej usługi bądź produktu
  • intuicyjna i prosta w obsłudze
  • wygodna dla użytkowników urządzeń mobilnych
  • dużo ilość przycisków CTA (wezwanie do określonego zadania)
  • czytelna i prosta struktura

 

Chcesz zaskoczyć swoich klientów? Zleć nam wykonanie strony One Page!

one page odnosnik do kontaktu