6 ELEMENTÓW, KTÓRE POWINNA ZAWIERAĆ STRONA

JAKA POWINNA BYĆ DOBRA STRONA INTERNETOWA?


Dobra strona internetowa to taka, która spełnia zamierzone cele. Podstawowym celem strony jest wzbudzenie zaufania i zbudowanie wiarygodności swojej marki. Dobra strona pomaga w pozyskaniu nowych klientów oraz generuje zyski dla firmy. Koniecznym warunkiem  do spełnienia tych celów jest poprawnie zaprojektowana strona pod katem wyszukiwarek inernetowych oraz użytkowników.

6 ELEMENTÓW, KTÓRE POWINNA ZAWIERAĆ KAŻDA STRONA


Pierwszym i najważniejszym elementem strony są oryginalne i wartościowe treści. Treści mają zasadniczy wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Inwestycja w wartościowe, interesujące i edukacyjne teksty na stronie będzie nieustannie procentować. Takich treści poszukują internauci. Jeśli swoim wpisem, artykułem udzielasz odpowiedzi na pytania użytkowników to jest duża szansa, że ponownie odwiedzą Twoja stronę czy bloga. W ten sposób generujesz ruch na stronie, podwyższając jej pozycję w wyszukiwarce.

Optymalizacja treści to kolejny bardzo ważny element na naszej stronie. Prawidłowa struktura (używanie nagłówków H1 H2 H3 etc.), dobrze dobrane słowa kluczowe, opisy zdjęć, wewnętrzne i zewnętrzne linkowanie oraz unikatowa treść to czynniki, które mają duże ogromne znaczenie przy optymalizacji strony. Należy pamiętać, iż zmiany algorytmu wyszukiwarek co jakiś czas się zmieniają, warto więc sprawdzać czy nasza strona spełnia te wymagania i przemodyfikować stronę jeśli zajdzie taka potrzeba.

Strona powinna posiadać intuicyjną nawigację i być zaprojektowana w taki sposób, by odbiorca mógł płynnie i sprawnie się po niej poruszać oraz odnaleźć pożądane informacje. Nawigacja strony ma wpływ na to czy użytkownik zostanie na niej znajdując szybko to czego szuka lub dokona pożądanej konwersji czy zniechęcony po kilku nietrafionych kliknięciach ja opuści.

Responsywność strony w dzisiejszych czasach to konieczność. Ruch na stronach internetowych w bardzo dużej części pochodzi z przenośnych urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet. To bardzo szeroka grupa potencjalnych klientów, którą warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu strony.

Na naszej stronie nie może zbraknąć integracji z Social Media. Klikalne przyciski FB, Google+ Twitter etc są już nieodłącznym elementem strony internetowej. Kluczową sprawą w integracji tych kanałów jest prawidłowe rozmieszczenie dobrze widocznych przycisków i widgetów na stronie, dzięki którym możliwe jest śledzenie marki w social mediach.

System zarządzania treścią w skrócie CMS umożliwia zarządzanie zawartością strony według w własnych upodobań lub gustu poprzez możliwość dodawania lub redagowania artykułów bądź zdjęć. Nie musisz znać się na kodowaniu, by móc samemu aktualizować treści i zdjęcia na stronie. Dzięki CMS sam decydujesz o zmianach, jakie nanosisz na swoja stronę bez pomocy specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *